balls-593915_1920

CO JE ThermoPRIM BALLS?

ThermoPRIM BALLS jsou odhlučňovací, tepelně a zvukově izolační nehořlavé desky z plastových kuliček. Jde současně o ekologické zpracování odpadních plastů, ze kterých se během recyklace vyrábí duté nebo plné plastové kuličky.

PROČ ThermoPRIM BALLS

Chráníme životní prostředí

Plastů používáme stále víc a je to patrné v oceánech a na plážích kdekoli na světě. Celkem ve světových oceánech plave více než 268 000 tun plastů. Odhadem by tímto tempem mohlo v roce 2050 plavat v mořích víc plastu než ryb. Plasty v oceánech nejsou problémem jen kvůli znečištěným plážím, ale především pro mořské živočichy, které se do větších kusů odpadu zamotávají a ty menší si pletou s potravou. Požití plastů je může zabít nebo tím mohou do svého těla vstřebat toxické chemické látky. Plasty a s nimi spojené chemikálie tak nakonec konzumují i lidé. Recyklace je nejekologičtější způsob zpracování, díky které se snižují náklady na výrobu jiných produktů, řeší se snížení zásob surovin pro plasty a zároveň dochází k likvidaci nežádoucího odpadu. Naše společnost přispívá k řešení ekologických problémů výrobou ThermoPRIMu ECO a ThermoPRIMu BALLS. Plastové kuličky materiálu vznikají z odpadních plastů z různých materiálů, jako např. PVC, PE, PP, PETF. Přeměnou odpadních plastů na plastové granule nebo kuličky je velmi jednoduchý a ekonomicky výhodný. Ale především je to cesta, jak opakovaně využívat plasty a nezvyšovat tak jejich množství na Zemi.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPRIM BALLS

tepelně a zvukově izolační

voděodolné

protipožární

lehké a pevné

Jedinečné vlastnosti ThermoPRIMu BALLS

ThermoPRIM BALLS je rozmanitá skupina produktů ve formě desek či jiných tvarovek, jejichž základ tvoří plné či duté plastové kuličky, vzniklé přetavením plastů.

Vzniklé produkty jsou tepelně a zvukově izolační, mají odhlučňovací účinky.

Jsou nehořlavé.

Jsou pevné, pružné a tvarově stálé, odolávají i značnému zatížení. Mají antivibrační účinky.

Jsou odolné vůči vodě, roztokům solí, kyselin, proti olejům apod. Přitom jsou paropropustné. Nevznikají v nich plísně. Jsou odolné i vůči hlodavcům atd.

Odolávají různým vnějším vlivům, především UV záření.

Jsou dobře barvitelné a lze na ně nanášet i různé nátěry a směsi.

Jsou zdravotně nezávadné.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ MATERIÁLU ThermoPRIM BALLS

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMu BALLS. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, ale je paropropustné. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH působí protiplísňově, a proto neobsahuje neekologické biocidní přípravky s dočasnými účinky. Dokonale obaluje kuličky, které je chrání před okolními vlivy, UV zářením a především před ohněm. Na rozdíl od běžného expandovaného nebo extrudovaného polystyrenu je náš polystyren nehořlavý.

Plastové kuličky

Plnivem ThermoPRIMU BALLS mohou být různé druhy plastových recyklátů, např. pryžová či molitanová drť. Jejich nevýhodou je hořlavost a také korozivita především vlivem UV záření. V našem materiálu ThermoPRIM BALLS je plnivo obaleno speciálním retardérem hoření, které vedle ohně chrání i před vnějšími vlivy. Díky tomu je produkt na rozdíl od běžných podobných materiálů dlouhodobě stabilní.

Využití ThermoPRIMu BALLS

ThermoPRIM BALLS slouží především jako tepelná a zvuková izolace a jako protihlukový materiál.

Materiál může sloužit k lehké izolační výplni dveří, podlah či jiných stavebních prvků.

Z materiálu lze vyrábět tepelně a zvukově izolační desky či jiné tvarovky, vhodné i k tlumení hluku a kročejových a jiných vibrací, je vhodný pro umístění do podlah např. bytových domů, hotelů, ale i v obchodních a průmyslových stavbách.

Směs lze v kapalné podobě nanášet jako tepelně izolační omítku, jako lehkou vyrovnávací směs apod.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu BALLS je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JSOU TEPELNĚ A ZVUKOVĚ IZOLAČNÍ DESKY ThermoPRIM BALLS URČENY

Řešení pro zařízení a provozy

Potřebujete odstínit žhavé povrchy kotlů, pecí a podobně? Potýkáte se ve vaší výrobě s problémem jak snížit tepelnou zátěž od strojů a zařízení? Chcete zefektivnit a zlevnit zateplení parovodů či výrobních hal? Chcete zateplit karoserie aut? Vyrábíte protipožární dveře?

Použijte náš unikátní materiál ThermoPRIM PLUS. Velmi rádi vám pomůžeme s vaším konkrétním problémem.  Navrhneme řešení, náš vyškolený technik vám materiál naaplikuje, případně vám poradí s jeho aplikací.

Termoizolační nátěr pro průmysl