Fiber kolecko obdelnik

CO JE ThermoPRIM FIBER?

Protipožární vláknité desky ThermoPRIM FIBER je směs silikátového pojiva a různých vláken určité délky. Jde o směs, odolávající velmi vysokým teplotám, je dokonale protipožární. Zároveň může být vystavena značnému mechanickému zatížení. Je tvrdá, pevná, pružná, tvarově stálá. Je odolná vůči vnějším vlivům i chemickým látkám. Díky dobré lepivosti ji lze aplikovat i jako kapalnou směs na různé podklady.

PROČ ThermoPRIM FIBER

Jak je to s protipožárními deskami?

Dnes požívané protipožární desky splňují pouze podmínku nehořlavosti. Využívají standardní materiály, vápno, cement, tradiční plniva, tedy minerální vlákna, dřevo, papír. Bývají těžké a křehké. Často v důsledku nasákavosti rychle ztrácí tepelně izolační vlastnosti. A i když jsou to nehořlavé materiály, neumí přímo odrážet plamen a žár. Jejich protipožární účinek je omezen. ThermoPRIM FIBER je jediný účinný protipožární materiál současně odolávající mechanické zátěži.

Jak je to s trezory?

ThermoPRIM FIBER lze velmi dobře využít např. jako výplň při montáži trezorových systémů. Konstrukce dnešních trezorů je poměrně náročná. Jde o složité betonové monolity nebo soustavu betonových panelů, zpevněných ocelovými výztužemi. Jejich výroba je náročná a nákladná. Nevýhodou je také omezená odolnost vůči ohni, při vysokých teplotách dochází k degradaci a mechanického narušení. ThermoPRIM FIBER je dokonalý materiál pro jednoduché a přitom spolehlivé bezpečnostní systémy.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPRIM FIBER

protipožární

mechanicky odolný

voděodolný

termoizolační

Jedinečné vlastnosti ThermoPRIMu FIBER

ThermoPRIM FIBER je nehořlavá vláknitá směs, která odolává teplotám až 1400 °C. Zároveň jde o tepelný izolant, takže materiál dlouhodobě odráží plamen a žár, jde o velmi účinnou protipožární ochranu.

Je mechanicky odolný, je velmi tvrdý, pevný a pružný. Má přiměřenou hmotnost. Je tvarově stálý a to i pod vysokým tlakem či nárazy a vibracemi. Je schopen zbrzdit nebo zcela zastavit i letící střely.

Je odolný vůči vnějším vlivům. Odolává vodě, roztokům solí, kyselin, olejům apod. Odolává i plísním, hlodavcům či jinému biologickému napadení.

Je paropropustný.

Díky dobré lepivosti jej lze aplikovat na jakýkoliv podklad jako nátěr, který zpevňuje a chrání povrch před vnějšími vlivy nebo může být využit jako dekorativní povrchová úprava.

Je ekologický a zdravotně nezávadný.

Je recyklovatelný, lze jej rozdrtit a následně spojit drť pojivem.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ MATERIÁLU ThermoPRIM FIBER

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMU FIBER. Je tepelně odolné, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, ale je paropropustné. Odolává solikyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH působí protiplísňově. Dokonale obaluje vlákna, které chrání před ohněm.

Silikátová vlákna

Směs desky obsahuje dále různá sekaná silikátová vlákna přesné délky. Tato vlákna a jejich uspořádání zajišťují vynikající mechanické vlastnosti, pevnost a pružnost materiálu a celkovou kompaktnost. Zabraňují vzniku trhlin např. v případě řezání desek nebo vrtání otvorů. Současně zlepšují tepelně i zvukově izolační vlastnosti desky.

Využití ThermoPRIMu FIBER

Desky ThermoPRIM FIBER lze využít jako ochranu proti vysokému žáru a ohni, lze je přikládat k velmi žhavým povrchům pecí, kotlů apod.

Desky a tvarovky z ThermoPRIMu FIBER lze použít jako izolaci a ochranu proti ohni v automobilovém průmyslu, např. v místech okolo motoru či elektroinstalace.

Desky ThermoPRIMu FIBER lze využít také jako podložky pro stroje a jiná zařízení.

Směs ThermoPRIM FIBER lze využít jako výplň do protipožárních stěn, dveří nebo do trezorů či jiných a to i mobilních bezpečnostních systémech.

ThermoPRIM FIBER lze využít také jako pojivo pro tvorbu kompozitních materiálů, např. v kombinaci s ocelovými vlákny či pásy nebo tkaninou.

ThermoPRIM FIBER v kapalné formě nanesený na podklad je využitelný jako dekorační prvek.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu FIBER je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JSOU PROTIPOŽÁRNÍ VLÁKNITÉ DESKY ThermoPRIM FIBER URČENY

Řešení pro zařízení a provozy

Potřebujete odstínit žhavé povrchy kotlů, pecí a podobně? Potýkáte se ve vaší výrobě s problémem jak snížit tepelnou zátěž od strojů a zařízení? Chcete zefektivnit a zlevnit zateplení parovodů či výrobních hal? Chcete zateplit karoserie aut? Vyrábíte protipožární dveře?

Použijte náš unikátní materiál ThermoPRIM PLUS. Velmi rádi vám pomůžeme s vaším konkrétním problémem.  Navrhneme řešení, náš vyškolený technik vám materiál naaplikuje, případně vám poradí s jeho aplikací.

Termoizolační nátěr pro průmysl