l-e1498130091444-blackwhite

CO JE ThermoPRIM PAN?

ThermoPRIM PAN jsou tepelně izolační žáruvzdorné panely pro odstínění vysokého žáru u stěn pecí, kotlů, krbů, kouřovodů apod. Znamená výraznou úsporu tepelné energie a zvýšení účinnosti. Zároveň se výrazně prodlužuje životnost žhavých materiálů i celých zařízení. Tím, že výrazně snižuje únik tepla, sníží se i okolní teplota a zlepší domácí či pracovní prostředí. S tím souvisí i zvýšení bezpečnosti.

PROČ ThermoPRIM PAN

Bez chyby

Izolace žhavých povrchů je jednou z nejsložitějších technologií. Pro velmi vysoké teploty se používají různé obkladové materiály, např. pásy a desky na bázi minerálních vláken a vlny. Všechny tyto materiály mají nějaká svá úskalí. Buď jsou například měkké a nemají stálý tvar, mají nižší tepelně izolační vlastnosti nebo nejsou paropropustné či odolné vůči vodě. Také mohou být nasákavé a v takovém případě rychle ztrácí své tepelně izolační vlastnosti. Náš materiál ThermoPRIM PAN je svými vlastnostmi jedinečný. Je trvale pevný, tvrdý, paropropustný, voděodolný a nenasákavý navíc s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi.

Kam nemůže oheň

Plamen je sloupec hořících plynů nebo par z hořících pevných nebo kapalných látek. Hoření je běžně reakce s kyslíkem, při které se uvolňuje velké množství tepla. Teplota může být přes tisíc stupňů a hmota uvnitř je dokonce ve formě plazmatu. ThermoPRIM PAN slouží k odstínění plamene. Je to tepelně izolační materiál, který nepropouští teplo. Zároveň je vysoce stabilní a to k teplotám 1 300 oC. Povrch materiálu je reflexní pro plameny, doslova je odráží. Kombinace těchto vlastností dělá z ThermoPRIMu PAN skvělou izolaci proti ohni a žáru. Protože jsou panely samonosné, lze z něj stavět celé stěny. Lze jej také zahřátím tvarovat a přizpůsobit jeho tvar podkladu.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPRIM PAN

odolný teplotám až 1300 °C

ekologický a zdravotně nezávadný

nehořlavý a protipožární

odolný proti vodě

Jedinečné vlastnosti ThermoPRIMu PAN

ThermoPRIM PAN je jedinečný tepelně izolační materiál na bázi silikátového pojiva a silikátových kuliček. Tyto kuličky představují výbornou tepelnou i zvukovou izolaci. Jsou velmi lehké, a proto je celý materiál odlehčený a představuje jednoduchou přepravu i manipulaci.

Materiál je nehořlavý, odráží plamen a má protipožární účinky. Odolává teplotám až 1300 °C. Lze jej přikládat na jakékoliv velmi žhavé povrchy a zabránit tak úniku tepla a žáru.

Panely ThermoPRIM PAN odolávají vodě, olejům, mastnotě, solím, kyselinám, přitom propouští páru. I ve velmi vlhkém prostředí neztrácí své tepelně izolační vlastnosti. Je odolný vůči vnějším vlivům a především UV záření. Lze je použít pro vnitřní i vnější prostředí.

Jsou velmi pevné, tvrdé, odolné proti tlaku. Mají stálý tvar a lze je stavět na sebe. Jsou samonosné a je možné z nich vytvářet větší svislé stěny. Lze je řezat, lze do nich vrtat otvory pro kotvení atd. Pomocí plynového hořáku je lze nahřát a tvarovat podle podkladu.

ThermoPRIM PAN je ekologická a zdravotně nezávadná tepelná izolace. Ani po zahřátí podkladu na velmi vysoké teploty či prohřátí panelu se z něj neuvolňují žádné toxické látky.

Jsou odolné vůči plísním, hlodavcům a jiným škůdcům.

Panely ThermoPRIM PAN lze natírat nebo stříkat běžnými barvami, lepidly apod.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ MATERIÁLU ThermoPRIM PAN

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMu PAN. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, ale je paropropustné. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH působí protiplísňově, a proto neobsahuje neekologické biocidní přípravky s dočasnými účinky. Dokonale obaluje kuličky, které je chrání před okolními vlivy, UV zářením a především před ohněm.

Silikátové kuličky

Další hlavní složkou materiálu ThermoPRIM PAN jsou silikátové pórovité kuličkyvysokou tepelnou odolností. Naše studium a měření ukázala, že tyto kuličky mají výrazně lepší vlastnosti než kuličky z jiných materiálů – keramické, vermikulitové apod. Na rozdíl od jiných druhů mají velmi tenké stěny, kterými nemůže proudit teplo. Kuličky se bodově dotýkají a takto vzniklá struktura představuje pro procházející teplo velké množství přestupových odporů. Uvnitř kuliček je vzduch pod nízkým tlakem, který je sám o sobě výborným izolantem.

Využití ThermoPRIMu PAN

ThermoPRIM PAN jsou tepelně izolační panely pro velmi žhavé povrchy. Přikládají se ke stěnám pecí, kotlů, krbů apod. v interiéru i v exteriéru.

Lze je stavět na sebe a vytvářet tak rozměrné izolační stěny. Lze jimi díky možnosti tvarování izolovat i trubice, potrubí, parovody a kouřovody.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu PAN je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JE  ThermoPRIM PAN URČEN

Řešení pro zařízení a provozy

Potřebujete odstínit žhavé povrchy kotlů, pecí a podobně? Potýkáte se ve vaší výrobě s problémem jak snížit tepelnou zátěž od strojů a zařízení? Chcete zefektivnit a zlevnit zateplení parovodů či výrobních hal? Chcete zateplit karoserie aut? Vyrábíte protipožární dveře?

Použijte náš unikátní materiál ThermoPRIM PAN. Velmi rádi vám pomůžeme s vaším konkrétním problémem.  Navrhneme řešení, náš vyškolený technik vám materiál naaplikuje, případně vám poradí s jeho aplikací.

Termoizolační nátěr pro průmysl

ZÍSKEJTE NEZÁVAZNOU NABÍDKU ThermoPRIM PAN

Hledáte řešení pro tepelnou izolaci zařízení nebo snížení tepelných ztrát ve vašem podniku? Chcete snížit tepelnou zátěž a vyhovět podmínkám BOZP?

Máte zájem stát se našim partnerem a nabídnout ThermoPRIM PAN svým zákazníkům?

KONTAKTUJTE NÁS A VYŘEŠTE JEDNODUŠE DOSUD NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM!

[contact-form-7 404 "Not Found"]