ECO kolecko obdelnik

CO JE ThermoPRIM ECO?

ThermoPRIM ECO jsou elastické antivibrační odhlučňovací a tepelně a zvukově izolační nehořlavé desky z granulátu nebo drápaniny ve formě vláken z kaučuku, PUR nebo PIR pěny. Jde současně o ekologické zpracování odpadních plastů z pneumatik, molitanu apod.

PROČ ThermoPRIM ECO

Myslíme ekologicky

V České republice je registrováno přibližně 7 milionů vozidel, která každoročně vyprodukují 350 000 tun opotřebovaných pneumatik, z nichž je stále významná část ukládána na skládky nebo využita energeticky. Pokud jde o materiálové využití, pak se jedná o méně než 20 %. Přitom je to nejekologičtější způsob zpracování. Díky recyklátu se snižují náklady na výrobu jiných produktů, řeší se snížení zásob surovin pro plasty a zároveň dochází k likvidaci nežádoucího odpadu. Naše společnost přispívá k řešení ekologických problémů výrobou ThermoPRIMu ECO.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPRIM ECO

tepelně a zvukově izolační

antivibrační

voděodolné

mechanicky odolné

protipožární

Jedinečné vlastnosti ThermoPRIMu ECO

ThermoPRIM ECO je rozmanitá skupina produktů ve formě desek či jiných tvarovek, jejichž základ tvoří různé typy recyklovaného plastu, především granulát z kaučuku, drť a vlákna z PUR a PIR pěny.

Vzniklé produkty jsou tepelně a zvukově izolační, mají odhlučňovací účinky.

Jsou nehořlavé.

Jsou pevné, pružné a tvarově stálé, odolávají i značnému zatížení. Mají antivibrační účinky.

Jsou odolné vůči vodě, roztokům solí, kyselin, proti olejům apod. Přitom jsou paropropustné. Nevznikají v nich plísně. Jsou odolné i vůči hlodavcům atd.

Odolávají různým vnějším vlivům, především UV záření.

Jsou dobře barvitelné a lze na ně nanášet i různé nátěry a směsi.

Jsou zdravotně nezávadné.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ MATERIÁLU ThermoPRIM ECO

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMu ECO. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, ale je paropropustné. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH působí protiplísňově, a proto neobsahuje neekologické biocidní přípravky s dočasnými účinky. Dokonale obaluje kuličky, které je chrání před okolními vlivy, UV zářením a především před ohněm. Na rozdíl od běžného expandovaného nebo extrudovaného polystyrenu je náš polystyren nehořlavý.

Plastový granulát

Plnivem ThermoPRIMU ECO mohou být různé druhy plastových recyklátů, např. pryžová či molitanová drť. Jejich nevýhodou je hořlavost a také korozivita především vlivem UV záření. V našem materiálu ThermoPRIM ECO je plnivo obaleno speciálním retardérem hoření, které vedle ohně chrání i před vnějšími vlivy. Díky tomu je produkt na rozdíl od běžných podobných materiálů dlouhodobě stabilní.

Využití ThermoPRIMu ECO

ThermoPRIM ECO slouží k tlumení hluku a kročejových a jiných vibrací, je vhodný pro umístění do podlah např. bytových domů, hotelů, ale i v obchodních a průmyslových stavbách.

Lze jej použít jako podložku k utlumení vibrací pod pračku, ledničku, myčku, sušičku, ale tlumí i vyšší zatížení statického rázu a je vhodný pod obráběcí a jiné stroje.

Z materiálu lze vyrábět nárazníkové prvky na sloupy a překlady do parkovacích domů, ve sportovních areálech apod.

Slouží jako podklad pro umělá hřiště, trávníky, stájové desky, lze z něj vyrábět protiskluzové desky na schody či do nákladních vozů, protihlukové a tlumicí desky do tunelů, pod kolejnice apod.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu ECO je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JSOU ANTIVIBRAČNÍ ODHLUČŇOVACÍ DESKY ThermoPRIM ECO URČENY

Řešení pro váš dům

Stavíte nebo rekonstruujete byt, dům či dřevostavbu a hledáte vhodné materiály, které vám pomohou vybudovat skutečný domov, ve kterém se budete cítit dobře? Chcete zdravé a ekologické bydlení? Nechcete zatěžovat váš rodinný rozpočet? Pak se obraťte na nás. Rádi vám pomůžeme. Vysvětlíme všechny výhody a možnosti využití naší tepelné izolace a najdeme optimální řešení pro váš dům. Nabízíme možnost využití našeho aplikačního technika nebo vám poradíme s velmi jednoduchou aplikací.

Realizace tepelné izolace

Jste zedník, malíř, sádrokartonář či podlahář a chcete pracovat s materiály, které vám umožní předat velmi snadno a perfektně provedenou práci? Jste realizační firma a nabízíte svým zákazníkům komplexní stavební práce? Rádi s vámi navážeme spolupráci, zajistíme odborné proškolení, ochotně poskytneme poradenství i dopravu našich materiálů. Zajistíme technickou pomoc na stavbě prostřednictvím našeho aplikačního technika.

Stavební materiály pro stavebníky

Odborné přednášky a dialog

Společnost IZOLACTIVE, a.s. je výrobcem zcela nových druhů materiálů řady ThermoPRIM.  Chceme vám, architektům a projektantům, tyto novinky blíže představit. Chceme vám vysvětlit všechny možnosti využití. Nabízíme odborné přednášky a konzultace určené právě pro vás. Díky tomu můžete navrhnout svým klientům snadné, levné a přitom stoprocentně účinné řešení mnoha problémů a to použitím jednoho materiálu. Uvítáme zájem o výsledky našich měření a testů, které jsou výsledkem spolupráce s technickými ústavy a vědeckotechnickým parkem. Zajímají nás vaše názory a chceme s vámi vést dialog a společně hledat řešení konkrétních problémů.

Odborné konzultace a poradenství

Potřebujete pro své klienty vyřešit zateplení domu, problém tepelných mostů a podobně? Chcete provést zateplení nebo odstranit plísně v historických budovách? Chcete uspokojit náročné klienty, kteří hledají ekologické řešení či preferují pasivní bydlení? Nabízíme vám odborné konzultace a poradenství. Vítáme každý konkrétní problém, chápeme jej jako výzvu a ochotně poskytneme návrh řešení.

Stavební materiály pro projektanty

Rozšíření sortimentu

Ať už jste menší prodejna stavebnin a stavebních materiálů nebo obchodní řetězec, zajisté chcete poskytnout svým zákazníkům ve svém sortimentu to nejlepší na trhu. Chcete, aby vaši zákazníci byli spokojeni? Oslovte je absolutní novinkou a nabídněte jim trvale účinnou a spolehlivou tepelnou izolaci, protiplísňový nátěr a protipožární ochranu v jednom. Nabídněte jim naše materiály, které se vyznačují snadnou aplikací a jsou dostupné pro všechny. Díky nízké spotřebě nebudete potřebovat velké skladovací prostory nutné pro objemnější zateplovací systémy.

Odborná pomoc

Poskytneme vám potřebné informace, zajistíme odborné školení či konzultace. Pro zákazníky nabízíme informační letáky a prospekty. Doprava materiálů je samozřejmostí.

Zateplovací stavební materiály