Ochranný a zpevňující nátěr na omítky proti vodě, solím a plísním

Slouží jako silikátový hydrofobizační nátěr na omítku ThermoPRIM, která je paropropustná, voděodolná a lze ji využít k sanaci zdiva.

Po aplikaci na vlhké zdivo umožňuje omítka ThermoPRIM výstup vlhkosti ze zdiva, které tak postupně vysychá. Přitom mohou na povrch spolu s vlhkostí vzlínat i soli rozpuštěné ve vodě. Jde o tzv. výkvěty solí. Hydrofobizační nátěr ThermoPRIM SAN zabraňuje vzlínání těchto solí, které pak zůstávají zakonzervované ve strukturě omítky. Pokud je vrstva omítky ThermoPRIM dostatečně silná (doporučujeme vrstvu 1-2 cm podle míry vlhkosti), dojde k postupnému vyschnutí zdiva pod omítkou.

Po zaschnutí nátěru ThermoPRIM SAN lze aplikovat silikátovou výborně paropropustnou barvu ThermoPRIM COLOR, která účinky sanace nenaruší. ThermoPRIM SAN je vhodné aplikovat i na paropropustnou směs ThermoPRIM POLYS v případě, že je na vlhkém zdivu. Díky vysoce zásaditému pH působí protiplísňově, přitom neobsahuje škodlivé organické biocidní látky. Pro betony vystavené agresivnímu prostředí, např. roztoku kyselin, je vhodná kombinace spodního nátěru ThermoPRIMu BET BRONZE a vrchního nátěru ThermoPRIM SAN.

ThermoPRIM SAN reaguje s minerálním podkladem za vzniku pevných produktů, proto má lepicí a tmelicí účinky. Pronikne hluboko do pórů materiálů, zpevňuje je, chrání a zvyšuje oděruodolnost. Zabraňuje vyplavování vápna, slouží ke snížení nasákavosti, k ochraně před vodou, kyselinami (kromě k. chlorovodíkové), oleji a mastnotou a před znečištěním, snižuje prašnost. Prodlužuje délku života přírodních, umělých i historických omítek a savých i méně savých přírodních a umělých kamenů. Neobsahuje organické látky ani rozpouštědla. Je ekologický a zdravotně nezávadný.

Technologický postup aplikace sanačního nátěru ThermoPRIM SAN je popsán v Technickém listu.