backdrop-72250

CO JE ThermoPRIM WOOD?

ThermoPRIM WOOD jsou unikátní nehořlavé paropropustné protiplísňové desky OSB. Jsou odolné proti vodě, roztokům (solím, kyselinám apod.) a olejům. Neobsahují nevhodné polymerní pryskyřice, které např. uvolňují jedovatý formaldehyd, jsou tedy stoprocentně ekologické a zdravotně nezávadné.

PROČ ThermoPRIM WOOD

Dřevostavba jako hrad

Dřevostavby mají v oblasti stavebnictví stálé místo a jsou velmi oblíbené. Není divu, jsou to jednoduché, přitom velmi rozmanité, účelné stavby, navíc za rozumnou cenu. Ovšem vše mívá i svá „ale“. V tomto případě je to v samotném stavebním materiálu. Běžné desky OSB jsou bohužel hořlavé (kategorie D z hlediska třídy reakce na oheň – jsou schopné odolávat působení jen malého plamene), nejsou odolné vůči vodě a plísním, nejsou paropropustné. Proto tu je nehořlavý voděodolný paropropustný ThermoPRIM WOOD. Materiál, který z Vašeho bydlení vytvoří bezpečný dům.

Mám dřevostavbu a chci žít zdravě

Základ běžných desek OSB jsou dřevěné třísky, tmelené formaldehydovými pryskyřicemi. Je prokázáno, že tyto pryskyřice uvolňují aldehydy, jedovaté plyny s karcinogenními účinky. Na rozdíl od nich ThermoPRIM WOOD obsahuj bezpečné anorganické pojivo, desky jsou recyklovatelné, ekologické a hlavně zdravotně nezávadné.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPRIM WOOD

nehořlavý

voděodolný

paropropustný

zdravotně nezávadný

Jedinečné vlastnosti ThermoPRIMu WOOD

ThermoPRIM WOOD jsou desky OSB s jedinečným složením. Neobsahují standardní organické formaldehydové pojivo, které je bohužel karcinogenní. Jde o zcela bezpečný materiál, je ekologický a zdravotně nezávadný.

Hlavní výhodou ThermoPRIMu WOOD je jeho nehořlavost. Tu zajišťuje jednak modifikované anorganické silikátové pojivo, které působí výrazně protipožárně. Kromě toho jsou dřevěné třísky povrchově upraveny unikátním retardérem hoření.

ThermoPRIM WOOD je voděodolný. Odolává také roztokům solí, kyselin i olejům apod. Suchost vnitřního prostředí desek nedovoluje vznik hub, řas plísní atd.

Anorganické pojivo zajišťuje paropropustnost desek ThermoPRIM WOOD, tím je tento materiál velmi vhodný především pro dřevostavby, které tak mohou zajistit zdravé vnitřní prostředí bez plísní.

ThermoPRIM WOOD si zachovává všechny pozitivní vlastnosti běžných desek OSB, jsou pevné, pružné, tvrdé. Dají se řezat, lze na ně nanášet barvy a omítky. Skvěle doplňuje ostatní nehořlavé paropropustné materiály ThermoPRIM.

OSB desky ThermoPRIM WOOD jsou recyklovatelné, lze je rozemlít a vyrobit z nich nové. Tím se státá moderním stavebním materiálem s velkým potenciálem.

Materiál ThermoPRIM WOOD lze vyrábět nejen ve formě desek a jiných tvarovek, ale lze jej také aplikovat jako nátěrovou směs, nebo snad omítku na jakýkoliv podklad. Vzniká velmi dekorativní vrstva pro moderní interiéry.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ MATERIÁLU ThermoPRIM WOOD

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMU WOOD. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervujeNeabsorbuje a nepropouští vodu, ale je paropropustné. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH působí protiplísňově, není potřeba neekologických biocidních přípravků. Dokonale obaluje třísky, které chrání před okolními vlivy, UV zářením a především před ohněm. Na rozdíl od běžných desek OSB je náš materiál nehořlavý.

Dřevěné třísky

Dřevěné třísky tvoří plnivo materiálu. Zajišťují  všechny důležité mechanické vlastnosti, jako jsou pevnost, pružnost, stálost, ale i dobré tepelné i zvukové izolační vlastnosti. ThermoPRIM WOOD však má být především nehořlavý. Proto jsou dřevěné třísky obaleny speciálním retardérem hoření, který je chrání před ohněm.  Zároveň slouží i jako ochrana před vnějšími vlivy, především UV zářením.

Využití ThermoPRIMu WOOD

ThermoPRIM WOOD je OSB deska s vylepšenými vlastnostmi. Její využití je standardní, především ve stavebnictví, umožňují rychlou a efektivní stavbu, pro opláštění rámových dřevěných konstrukcí, mohou tvořit nosné prvky stropních a střešních konstrukcí staveb a konstrukce vnějších a vnitřních stěn. Lze z nich sestavit nosné a nášlapné vrstvy podlah i pohledové obložení stěn a stropů.

Podobně je lze zpracovávat i při budování menších doplňkových dřevostaveb, nejrůznějších dřevníků, přístřešků nebo třeba při stavbě psí boudy. Kombinace trámků a latí s OSB deskami může být dobrým základem například pro stavbu zahradních či stromových domků, altánů nebo částečně uzavřených pergol a teras.

Díky nehořlavosti ThermoPRIMU WOOD je možné jeho obdobné využití také v oblasti průmyslu, kde bývají větší nároky z hlediska bezpečnosti provozu.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu WOOD je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JE NEHOŘLAVÁ PAROPROPUSTNÁ OSB DESKA ThermoPRIM WOOD URČENA

Řešení pro váš dům

Stavíte nebo rekonstruujete byt, dům či dřevostavbu a hledáte vhodné materiály, které vám pomohou vybudovat skutečný domov, ve kterém se budete cítit dobře? Chcete zdravé a ekologické bydlení? Nechcete zatěžovat váš rodinný rozpočet? Pak se obraťte na nás. Rádi vám pomůžeme. Vysvětlíme všechny výhody a možnosti využití naší tepelné izolace a najdeme optimální řešení pro váš dům. Nabízíme možnost využití našeho aplikačního technika nebo vám poradíme s velmi jednoduchou aplikací.

Realizace tepelné izolace

Jste zedník, malíř, sádrokartonář či podlahář a chcete pracovat s materiály, které vám umožní předat velmi snadno a perfektně provedenou práci? Jste realizační firma a nabízíte svým zákazníkům komplexní stavební práce? Rádi s vámi navážeme spolupráci, zajistíme odborné proškolení, ochotně poskytneme poradenství i dopravu našich materiálů. Zajistíme technickou pomoc na stavbě prostřednictvím našeho aplikačního technika.

Stavební materiály pro stavebníky

Odborné přednášky a dialog

Společnost IZOLACTIVE, a.s. je výrobcem zcela nových druhů materiálů řady ThermoPRIM. Chceme vám, architektům a projektantům, tyto novinky blíže představit. Chceme vám vysvětlit všechny možnosti využití. Nabízíme odborné přednášky a konzultace určené právě pro vás. Díky tomu můžete navrhnout svým klientům snadné, levné a přitom stoprocentně účinné řešení mnoha problémů a to použitím jednoho materiálu. Uvítáme zájem o výsledky našich měření a testů, které jsou výsledkem spolupráce s technickými ústavy a vědeckotechnickým parkem. Zajímají nás vaše názory a chceme s vámi vést dialog a společně hledat řešení konkrétních problémů.

Odborné konzultace a poradenství

Potřebujete pro své klienty vyřešit zateplení domu, problém tepelných mostů a podobně? Chcete provést zateplení nebo odstranit plísně v historických budovách? Chcete uspokojit náročné klienty, kteří hledají ekologické řešení či preferují pasivní bydlení? Nabízíme vám odborné konzultace a poradenství. Vítáme každý konkrétní problém, chápeme jej jako výzvu a ochotně poskytneme návrh řešení.

Stavební materiály pro projektanty

Rozšíření sortimentu

Ať už jste menší prodejna stavebnin a stavebních materiálů nebo obchodní řetězec, zajisté chcete poskytnout svým zákazníkům ve svém sortimentu to nejlepší na trhu. Chcete, aby vaši zákazníci byli spokojeni? Oslovte je absolutní novinkou a nabídněte jim trvale účinnou a spolehlivou tepelnou izolaci, protiplísňový nátěr a protipožární ochranu v jednom. Nabídněte jim naše materiály, které se vyznačují snadnou aplikací a jsou dostupné pro všechny. Díky nízké spotřebě nebudete potřebovat velké skladovací prostory nutné pro objemnější zateplovací systémy.

Odborná pomoc

Poskytneme vám potřebné informace, zajistíme odborné školení či konzultace. Pro zákazníky nabízíme informační letáky a prospekty. Doprava materiálů je samozřejmostí.

Zateplovací stavební materiály