Plastic kolečko obdelník nebo pásek

CO JE ThermoPrim PLASTIC?

ThermoPrim PLASTIC je tvořena směsí polymerní organické látky, anorganického pojiva a plniva. Jde o unikátní plast, který lze tvarovat litím do forem a barvit, je pružný, měkký, lehký, přitom pevný a stálého tvaru, nevede elektrický proud. Má tedy běžné vlastnosti odlévaných plastů. Lze jej nanášet na běžné podklady jako nátěr. Mimořádným benefitem tohoto materiálu jsou ale jeho nehořlavost a výrazné termoizolační vlastnosti.

PROČ ThermoPrim PLASTIC

Když plast hoří

Plasty skvěle hoří. A nejenom, že hoří, ale ještě vyvíjí velké množství jedovatých plynů, které jsou nebezpečnější než samotný plamen. Hořící plast navíc odkapává a plamen se tak může rychle rozšířit. A nejhorší je, když se vznítí tepelně izolační plasty, pórovité materiály s velkým množstvím vzduchu, který hoření urychluje. Plasty tedy způsobují rozsáhlé intenzivní a většinou široce devastující požáry. To je problém nejen ve stavebnictví, spotřebním průmyslu, elektrotechnice a elektronice, ale třeba i v automobilovém průmyslu, kde mají požáry často fatální následky.

Plast, jak ho neznáte

ThermoPrim PLASTIC je unikátní plast, který má běžné pozitivní vlastnosti plastů, ale velký bonus u něj je to, že také tepelně izoluje. Výrobci se přitom vývojem tepelně izolačních plastů vůbec nezabývají, ačkoliv se může jednat o značnou úsporu energie. Známe sice výrobky z klasických pěnových plastů, jako např. tepelně izolační obklad z pěnového polystyrenu, ty jsou ale velmi objemné a ne vždy vhodné. A vysoce hořlavé! ThermoPrim PLASTIC je tedy materiál pro běžné, tepelně izolované a bezpečné předměty, jako je plastové nádobí, nábytek, okna a dveře, podlahoviny, rozvodné trubky apod.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPrim PLASTIC

nehořlavý

tepelně izolační

měkký a pružný

dlouhodobě stabilní

Jedinečné vlastnosti ThermoPrimu PLASTIC

ThermoPrim PLASTIC je tepelně izolační nepěněný plast, který je tepelně stabilní a nehořlavý.

Je velmi lehký, přiměřeně měkký a pružný, tvárný. Je oděruodolný.

ThermoPrim PLASTIC lze dobře odlévat do forem, doba jeho tvrdnutí je rychlá a regulovatelná.

Lze jej barvit běžnými anorganickými barvivy. Dá se také natírat barvou či jinými nátěry.

Má dobré elektroizolační vlastnosti.

Je odolný vůči vnějším vlivům, především UV záření, nekoroduje a je dlouhodobě stabilní. Je zdravotně nezávadný.

Je odolný vůči vodě, roztokům, olejům apod. Nevznikají v něm plísně.

V kapalné formě je velmi lepivý a lze jej aplikovat jako povrchovou ochrannou vrstvu na všechny podklady. Tato vrstva chrání povrch mechanicky i chemicky, dřevo proti vodě a plísním, kovy před korozí atd.

Směs je recyklovatelná, směs lze rozemlít, přetavit a vytvořit odpovídající materiál.

Využití ThermoPrimu POLYS

ThermoPrim PLASTIC lze využít jako strojírenské a technické součástky v automobilovém průmyslu i v jiných oblastech průmyslu a zemědělství.

V elektrotechnice a elektronice jsou vhodné pro povrchovou úpravu kabelů a výrobu ochranných trubkových rozvodů.

ThermoPrim PLASTIC je jako tepelný izolant použitelný i v oblasti stavebnictví, např. pro trubkové rozvody, na výrobu oken, dveří apod.

Je vhodný pro výrobu drobných spotřebních předmětů (nádobí apod.) a pro výrobu umělých dekorativních předmětů, které jsou bezpečné především pro interiéry.

ThermoPrim PLASTIC lze využít jako pojivo pro různé kompozitní materiály spojením s vlákny, papírem či sypkými plnivy.

Lze jej aplikovat jako ochrannou povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů.

Technologický postup aplikace ThermoPrimu PLASTIC je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JE NEHOŘLAVÝ PLAST ThermoPrim PLASTIC URČEN

Řešení pro váš dům

Stavíte nebo rekonstruujete byt, dům či dřevostavbu a hledáte vhodné materiály, které vám pomohou vybudovat skutečný domov, ve kterém se budete cítit dobře? Chcete zdravé a ekologické bydlení? Nechcete zatěžovat váš rodinný rozpočet? Pak se obraťte na nás. Rádi vám pomůžeme. Vysvětlíme všechny výhody a možnosti využití naší tepelné izolace a najdeme optimální řešení pro váš dům. Nabízíme možnost využití našeho aplikačního technika nebo vám poradíme s velmi jednoduchou aplikací.

Realizace tepelné izolace

Jste zedník, malíř, sádrokartonář či podlahář a chcete pracovat s materiály, které vám umožní předat velmi snadno a perfektně provedenou práci? Jste realizační firma a nabízíte svým zákazníkům komplexní stavební práce? Rádi s vámi navážeme spolupráci, zajistíme odborné proškolení, ochotně poskytneme poradenství i dopravu našich materiálů. Zajistíme technickou pomoc na stavbě prostřednictvím našeho aplikačního technika.

Stavební materiály pro stavebníky

Odborné přednášky a dialog

Společnost IZOLACTIVE, a.s. je výrobcem zcela nových druhů materiálů řady ThermoPrim.  Chceme vám, architektům a projektantům, tyto novinky blíže představit. Chceme vám vysvětlit všechny možnosti využití. Nabízíme odborné přednášky a konzultace určené právě pro vás. Díky tomu můžete navrhnout svým klientům snadné, levné a přitom stoprocentně účinné řešení mnoha problémů a to použitím jednoho materiálu. Uvítáme zájem o výsledky našich měření a testů, které jsou výsledkem spolupráce s technickými ústavy a vědeckotechnickým parkem. Zajímají nás vaše názory a chceme s vámi vést dialog a společně hledat řešení konkrétních problémů.

Odborné konzultace a poradenství

Potřebujete pro své klienty vyřešit zateplení domu, problém tepelných mostů a podobně? Chcete provést zateplení nebo odstranit plísně v historických budovách? Chcete uspokojit náročné klienty, kteří hledají ekologické řešení či preferují pasivní bydlení? Nabízíme vám odborné konzultace a poradenství. Vítáme každý konkrétní problém, chápeme jej jako výzvu a ochotně poskytneme návrh řešení.

Stavební materiály pro projektanty

Rozšíření sortimentu

Ať už jste menší prodejna stavebnin a stavebních materiálů nebo obchodní řetězec, zajisté chcete poskytnout svým zákazníkům ve svém sortimentu to nejlepší na trhu. Chcete, aby vaši zákazníci byli spokojeni? Oslovte je absolutní novinkou a nabídněte jim trvale účinnou a spolehlivou tepelnou izolaci, protiplísňový nátěr a protipožární ochranu v jednom. Nabídněte jim naše materiály, které se vyznačují snadnou aplikací a jsou dostupné pro všechny. Díky nízké spotřebě nebudete potřebovat velké skladovací prostory nutné pro objemnější zateplovací systémy.

Odborná pomoc

Poskytneme vám potřebné informace, zajistíme odborné školení či konzultace. Pro zákazníky nabízíme informační letáky a prospekty. Doprava materiálů je samozřejmostí.

Zateplovací stavební materiály