Vysoce kvalitní barva pro zefektivnění paropropustného systému ThermoPRIM

ThermoPRIM COLOR je velmi kvalitní silikátová nátěrová barva pro vnější i vnitřní využití. Skvěle doplňuje náš stavební systém nehořlavých a paropropustných materiálů ThermoPRIM POLYS a omítek ThermoPRIM.

Jde o barvu dlouhé životnosti (až 20 let), kvalita barvy se nemění ani intenzivním působením UV záření, což je zásadní pro použití ThermoPRIMu COLOR jako fasádní barvy. Vyrábí se v bílé barvě v několika stupních běloby, dále je doplněn o barevné pasty, které umožňují jeho velmi snadné tónování. Viz vzorník  ►►►

Má převážně anorganické složení, jde tedy o ekologický a zdravotně nezávadný materiál.

vysokou kryvost, odpuzuje prach a nešpiní se. Je omyvatelná díky své odolnosti vůči vodě (i slané) a roztokům. Je nehořlavá a zvyšuje protipožární účinky izolace či omítky. Vzhledem k vysoce zásaditému pH má barva protiplísňové vlastnosti, přitom neobsahuje škodlivé biocidní látky. Je vysoce paropropustná. To je důležité pro odvádění vlhkosti ze zdiva, která je příčinou vzniku plísní. Nátěr ThermoPRIM COLORlepicí a tmelicí účinky především pro silikátové omítky, má schopnost zacelit drobné prasklinky v omítkách, zpevnit jejich povrch a zvýšit jejich oděruodolnost.

Technologický postup aplikace nátěrové barvy ThermoPRIM COLOR je popsán v Technickém listu.