CO JE ThermoPRIM?

ThermoPRIM je převratná světová novinka – tenkostěnná, tepelně izolační, protipožární a protiplísňová ekologická omítka. Je na trhu jediným výrobkem tohoto typu, protože jen náš materiál obsahuje nový druh světově jedinečných silikátových kuliček a unikátní silikátové pojivo . Díky nim má výjimečné vlastnosti.

PROČ ZVOLIT OMÍTKY ThermoPRIM

TRADICE NAŠICH PŘEDKŮ

Při vývoji našeho materiálu jsme využili obdivuhodných znalostí našich předků. Ti už dávno znali, vyráběli a využívali prostředky na ochranu dřeva před ohněm a hnilobou nebo na vyzdívky krbů a jejich opravy. Byly to velmi důmyslné postupy, kterými dokázali  budovat a chránit svůj majetek. My se k těmto znalostem s úctou a obdivem vracíme. Proto naše výrobky obsahují právě tyto staré a osvědčené materiály, které v ThermoPRIMu nahrazují jinak velmi rozšířené nevhodné organické disperze s mnoha nežádoucími vlastnostmi.

TEPLO DOMOVA

ThermoPRIM má součinitel prostupu tepla 0.05 W/m.K. Patří proto mezi nejlepší v oblasti tepelně izolačních materiálů. Navíc jako vnitřní omítka odráží teplo zpět do místnosti a vytváří tak v domě tepelnou pohodu a zvyšuje pocitovou teplotu o 2 – 3 °C.

KRÁSNÁ SAMA O SOBĚ

Omítky ThermoPRIM mají různou zrnitost a vzhled. Vyrábíme i velmi moderní dekorativní omítky. Omítky nepotřebují další lepidla a štuky, nemusí se brousit. Působí velmi příjemně a přirozeně. Jsou vhodné pro exteriér i interiér i jako sanační omítka. I v tomto jsou naše omítky jedinečné.

PŘÍJEMNÉ A ZDRAVÉ BYDLENÍ

Polystyrén je pro váš dům to, co pro vás teplá bunda a na ni pláštěnka. Bude vám teplo, ale dlouho se pod ní dobře cítit nebudete. Proč? Vaše tělo nedýchá, potíte se a vlhkost zůstává uvnitř pod pláštěnkou. ThermoPRIM je pro dům to, co pro vás outdoorové oblečení. Nejen že vás hřeje, ale i když nepropouští dovnitř vodu, vlhkost volně difunduje ven. Nechte svůj dům volně dýchat a dopřejte si zdravé klima bez plísní.

KULATÉ ZLATO

Na trhu existuje mnoho druhů tepelně izolačních omítek s různými druhy kuliček jako plniva. Můžeme vám nabídnout to nejlepší, protože jen my využíváme zcela nový druh silikátových kuliček s vylepšenými vlastnostmi a strukturou.

REAKCE NA OHEŇ

Reakce na oheň je technické hodnocení nehořlavosti. ThermoPRIM  získal nejvyšší možné hodnocení A1, má nulové spalné teplo. Je dokonale nehořlavý a odstíní i silný dlouhotrvající oheň. Ochrana majetku před požáry je dnes jedním z velkých celosvětových témat, zpřísňuje se legislativa a podobně (viz Dokumenty – Certifikát reakce na oheň). Více o hořlavosti běžných zateplovacích materiálů si můžete přečíst zde. O jedinečné kombinaci s materiálem ThermoPRIM PLUS si lze přečíst zde.

PLÍSNĚ

ThermoPRIM ničí hnilobu, houby, plísně. Ošetří zdivo a zabraňuje vzniku plísní. Všechny tepelně izolační omítky s disperzí mají neutrální pH, pro plísně ideální prostředí. Navíc přidávané protiplísňové přípravky, mimochodem pro zdraví nevhodné, mají dobu působnosti okolo 4 let. My vám zaručíme dlouhotrvající účinek a život ve zdravém prostředí.

CHYTRÁ INVESTICE

ThermoPRIM se vyznačuje nízkou cenou. Při běžném způsobu izolace zděného domu se pohybujeme v částce okolo 1 000 Kč/m2. Použití naší izolace znamená cenu nepřevyšující jednu třetinu této částky a to i při použití penetrace, případně lepidla či armovací tkaniny.

JSME JEDINÍ, JSME JEDINEČNÍ

ThermoPRIM XS a S

velmi jemná omítka

vhodná pro interiéry – zdi, stropy i podlahy

ThermoPRIM M

jemná omítka

vhodná pro interiéry i exteriéry, protipožární

ThermoPRIM L

hrubá omítka

vhodná pro interiéry i exteriéry, protipožární

ThermoPRIM XL

velmi hrubá omítka

vhodná pro interiéry i exteriéry, protipožární

Jedinečné vlastnosti ThermoPRIMu

ThermoPRIM je anorganická směs s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Má nízký součinitel tepelné vodivosti (0,05 W/m.K), což přináší do stavebnictví výraznou úsporu energií a řeší celou řadu problémů ve stavebnictví. Neodvádí teplo ze vzduchu v místnosti, naopak vrací je zpět, přitom má teplý a suchý povrch. Tím navozuje v domě příjemný pocit tepla i při menším vytápění a zvyšuje pocitovou teplotu o 2-3 °C.

Je nehořlavý, má nulové spalné teplo a v reakci na oheň je zařazen do nejvyšší třídy A1 pro zdi a A1fl pro stropy a podlahy. Díky tepelné stabilitě pojiva i plniva je odolný až do teploty 1000 oC. Funguje jako dokonalá protipožární ochrana dřeva, zdiva, kovů atd. (platí pro typ M, L, XL a DECOR). Je vysoce zásaditý (pH je 11), proto okamžitě zničí přítomné plísně. Jeho kompaktní, suchý povrch i vnitřní struktura následně zabraňuje vzniku plísní uvnitř omítky i na jejím povrchu. Díky tomu jako jediný nátěr tohoto druhu skutečně dlouhodobě působí proti plísním, houbám apod. Je odolný proti vodě, ve slaném roztoku, v roztoku v kyselém a zásaditém. Přitom je vysoce paropropustný, takže podklad může „dýchat“, čímž se zvyšují protiplísňové vlastnosti a zlepšuje se celkové klima v místnostech. Omítka je tím zároveň sanační omítkou, která umožňuje vlhkému zdivu vysychat.

Má přirozený vzhled omítky – od velmi jemné, přes běžnou štukovou, po velmi hrubou, dekorativní. Lze však dodávat i další velmi moderní dekorativní rýhovanou omítku ThermoPRIM DECOR (viz zde). Na povrchu je ThermoPRIM oproti podobným materiálům tvrdý a oděruodolný a chrání podklad, na který je nanesen. Po zaschnutí z něj vznikne přírodní hmota podobná sklu, takže je zdravotně nezávadný a šetrný k životnímu prostředí.

Vyznačuje se velmi snadnou bezodpadovou aplikací na všechny povrchy, nanáší se pomocí hladké nebo zubové stěrky, hladítkem či stříkáním. Velmi snadno lze napojovat části nátěru, dodatečně je zahladit a opravit. Tloušťka nátěru je 1 – 3 mm.

Nespornou výhodou je i bezkonkurenčně nízká cena. Navíc se ThermoPRIM nanáší přímo na zdivo bez použití štuku, lepidla a podobně jako koncová omítka, čímž lze docílit dalšího snížení celkových nákladů.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ STĚRKOVÝCH OMÍTEK ThermoPRIM

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMu. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje povrch, na který je nanesen, zpevňuje staré zdivo. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, přitom je dokonale paropropustné a funguje jako sanační prostředek. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH má perfektní protiplísňové vlastnosti, proto lze aplikovat ThermoPRIM i na zdivo, které je již plísní zasažené. ThermoPRIM na rozdíl od jiných tepelně izolačních stěrek neobsahuje neekologické protiplísňové přípravky, které bohužel vzniku plísní brání jen dočasně. Je po zaschnutí zcela ekologicky nezávadné.

Silikátové kuličky

Další hlavní složkou materiálu ThermoPRIM jsou silikátové mikrokuličky a milimetrové kuličky s tepelnou odolností nad 900 °C. Jsme jediný výrobce na světě, který využívá tyto kuličky pro výrobu tepelně izolačních a protipožárních omítek a nátěrů. Naše studium a měření ukázala, že tyto kuličky mají výrazně lepší vlastnosti než kuličky z jiných materiálů – keramické, vermikulitové apod. Na rozdíl od jiných druhů mají velmi tenké stěny, kterými nemůže proudit teplo. Kuličky se bodově dotýkají a takto vzniklá struktura představuje pro procházející teplo velké množství přestupových odporů. Uvnitř kuliček je vzduch pod nízkým tlakem, který je sám o sobě výborným izolantem. Díky různým velikostem kuliček má ThermoPRIM několik typů zrnitosti.

Využití ThermoPRIMu

ThermoPRIM je omítka určená pro vnitřní i vnější (M, L, XL, DECOR) použití. Lze ji aplikovat na zdi, stropy i podlahy, včetně špatně dostupných míst, např. v rozích a okolo oken. Podkladem mohou být všechny zdící materiály, cihly, beton, sádrokarton, polystyren, dřevo (OSB desky) i kov (např. vagony, kontejnery). Zabraňuje úniku tepla z podlahového či jiného vytápění do betonu a zdiva. Řeší tepelné mosty, vzlínání vody z půdy, promrzání zdiva. Je možné na ni pokládat dřevo, laminát, kachle, koberec, PVC, tapety, střešní krytiny atd. Lze ji barvit běžnými barvami. Podle velikosti kuliček má vzhled velmi jemné, jemné, hrubé nebo velmi hrubé štukové omítky. Lze z ní vytvářet také moderní dekorativní omítky.

Je vhodná pro rodinné domy i byty, kanceláře i administrativní budovy. Díky svým vlastnostem zajistí perfektní ochranu dřevostaveb a podkrovních prostor. Je vhodnou doplňkovou izolací nebo omítkou pro paropropustné izolační systémy, např. prodyšný polystyren. Může být využívána také při rekonstrukci památkových budov se členitým povrchem zdí a freskami, které je nutné zachovat, a kde není možná běžná izolace. Díky přídržnosti na kov je vhodná i pro zateplení stěn, stropů i podlah výrobních hal či skladů. Tepelně izolační vlastnosti lze využít i v průmyslu a dopravě k zateplení podzemních i nadzemních potrubí, vagonů, kontejnerů, bojlerů a chladírenských zařízení, karoserií, protipožárních vrat, atd.

ThermoPRIMvelmi vysokou požární odolnost, funguje jako protipožární nátěr (platí pro typ M, L, XL a DECOR). Za tímto účelem jej lze aplikovat nejen ve stavebnictví, ale ve všech oblastech průmyslu a výroby, např. do protipožárních vrat, karoserií a podobně.

ThermoPRIMprotiplísňové účinky, a dokonce ničí plísně i na zdivu, které je jimi již napadeno. Může sloužit i jako sanační nátěr pro svou voděodolnost a paropropustnost, odvádí vlhkost ze zdiva a vysouší jej.

Pro zefektivnění vlastností a zvýšení životnosti omítek ThermoPRIM doporučujeme použít podkladový penetrační nátěr ThermoPRIM FIX.

ThermoPRIM lze využít jako protipožární ochranu prvků zvukové izolace a vzduchotechniky, viz článek zde.

Skvělým řešením pro požární ochranu kovů je kombinace ThermoPRIMu a materiálu ThermoPRIM PLUS. Článek a video naleznete zde.
Podobně lze kombinovat unikátí vlastnosti ThermoPRIMuThermoPRIM POLYS – viz zde.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu je popsán v Technickém listu.

TEPELNĚ IZOLAČNÍ OMÍTKA ThermoPRIM JE…

1

PRODYŠNÁ

ThermoPRIM je paropropustný. Díky tomu mohou podkladové materiály volně dýchat.

2

PROTIPLÍSŇOVÁ

ThermoPRIM má skvělé protiplísňové účinky. Není třeba používat další ochranné prostředky.

3

NEHOŘLAVÁ

ThermoPRIM má nejvyšší třídu požární odolnosti – A1. Je proto ideální pro aplikaci na dřevostavby a podkroví.

4

EKOLOGICKÁ

ThermoPRIM je díky svému složení a vlastnostem ekologický a zdravotně nezávadný materiál.

5

ÚSPORNÁ

ThermoPRIM ušetří náklady na zateplení oproti běžným materiálům a náklady na vytápění.

6

VODĚODOLNÁ

 ThermoPRIM neabsorbuje vodu, ale vlhkost volně prochází. Funguje jako sanační prostředek.

7

TENKOSTĚNNÁ

ThermoPRIM se nanáší ve vrstvě 1-3 mm. Ušetří prostor potřebný pro běžné zateplovací materiály.

8

UNIVERZÁLNÍ

ThermoPRIM lze aplikovat na kov, dřevo, cihly, beton i sádrokarton. Je vhodný pro vnitřní i vnější použití.

9

FLEXIBILNÍ

ThermoPRIM lze natírat i barvit nátěrovými barvami. Lze na něj pokládat kachle i běžné podlahoviny.

10

HŘEJIVÁ

ThermoPRIM zvýší tepelnou pohodu a pocitovou teplotu v místnosti o 2 až 3 °C. Eliminuje studené zdi.

11

JEDNODUCHÁ

ThermoPRIM se aplikuje jednoduše pomocí hladké nebo zubové stěrky, hladítka či stříkáním.

12

ÚČINNÁ

Všechny vlastnosti ThermoPRIMu jsou 100% účinné. ThermoPRIM je revolucí pro stavebnictví.

VYZKOUŠEJTE SÍLU AKTIVNÍ IZOLACE!

PRO KOHO JE ZATEPLOVACÍ SYSTÉM ThermoPRIM URČEN

Řešení pro váš dům

Stavíte nebo rekonstruujete byt, dům či dřevostavbu a hledáte vhodné materiály, které vám pomohou vybudovat skutečný domov, ve kterém se budete cítit dobře? Chcete zdravé a ekologické bydlení? Nechcete zatěžovat váš rodinný rozpočet? Pak se obraťte na nás. Rádi vám pomůžeme. Vysvětlíme všechny výhody a možnosti využití naší tepelné izolace a najdeme optimální řešení pro váš dům. Nabízíme možnost využití našeho aplikačního technika nebo vám poradíme s velmi jednoduchou aplikací.

Realizace tepelné izolace

Jste zedník, malíř, sádrokartonář či podlahář a chcete pracovat s materiály, které vám umožní předat velmi snadno a perfektně provedenou práci? Jste realizační firma a nabízíte svým zákazníkům komplexní stavební práce? Rádi s vámi navážeme spolupráci, zajistíme odborné proškolení, ochotně poskytneme poradenství i dopravu našich materiálů. Zajistíme technickou pomoc na stavbě prostřednictvím našeho aplikačního technika.

Stavební materiály pro stavebníky

Odborné přednášky a dialog

Společnost IZOLACTIVE, a.s. je výrobcem zcela nových druhů materiálů – tepelné omítky ThermoPRIM a tepelně izolačního nátěru na žhavé povrchy ThermoPRIM PLUS.  Chceme vám, architektům a projektantům, tyto novinky blíže představit. Chceme vám vysvětlit všechny možnosti využití. Nabízíme odborné přednášky a konzultace určené právě pro vás. Díky tomu můžete navrhnout svým klientům snadné, levné a přitom stoprocentně účinné řešení mnoha problémů a to použitím jednoho materiálu. Uvítáme zájem o výsledky našich měření a testů, které jsou výsledkem spolupráce s technickými ústavy a vědeckotechnickým parkem. Zajímají nás vaše názory a chceme s vámi vést dialog a společně hledat řešení konkrétních problémů.

Odborné konzultace a poradenství

Potřebujete pro své klienty vyřešit zateplení domu, problém tepelných mostů a podobně? Chcete provést zateplení nebo odstranit plísně v historických budovách? Chcete uspokojit náročné klienty, kteří hledají ekologické řešení či preferují pasivní bydlení? Nabízíme vám odborné konzultace a poradenství. Vítáme každý konkrétní problém, chápeme jej jako výzvu a ochotně poskytneme návrh řešení.

Stavební materiály pro projektanty

Rozšíření sortimentu

Ať už jste menší prodejna stavebnin a stavebních materiálů nebo obchodní řetězec, zajisté chcete poskytnout svým zákazníkům ve svém sortimentu to nejlepší na trhu. Chcete, aby vaši zákazníci byli spokojeni? Oslovte je absolutní novinkou a nabídněte jim trvale účinnou a spolehlivou tepelnou izolaci, protiplísňový nátěr a protipožární ochranu v jednom. Nabídněte jim naše materiály, které se vyznačují snadnou aplikací a jsou dostupné pro všechny. Díky nízké spotřebě nebudete potřebovat velké skladovací prostory nutné pro objemnější zateplovací systémy.

Odborná pomoc

Poskytneme vám potřebné informace, zajistíme odborné školení či konzultace. Pro zákazníky nabízíme informační letáky a prospekty. Doprava materiálů je samozřejmostí.

Zateplovací stavební materiály

ZÍSKEJTE NEZÁVAZNOU NABÍDKU NA ZATEPLENÍ VAŠEHO DOMU ČI BYTU OMÍTKOU ThermoPRIM

Stavíte nebo rekonstruujete a hledáte pro svůj nový domov ty nejlepší materiály? 

Chcete svým klientům nabídnout spolehlivý a kvalitní materiál pro jejich stavbu?

Chcete se stát naším partnerem a certifikovanou aplikační společností systému ThermoPRIM?

KONTAKTUJTE NÁS A PODÍLEJTE SE S NÁMI NA REVOLUCI V ZATEPLOVÁNÍ!

[contact-form-7 404 "Not Found"]