Ochranné a zpevňující nátěry na beton a zdivo proti vodě, solím a olejům řady ThermoPRIM BET

ThermoPRIM BET přináší mnoho výhod pro betonové plochy a jakékoliv materiály obsahující vápník (eternit, omítky, cihly, tvárnice Porfix, Ytong apod.). Zvyšuje až trojnásobně povrchovou tvrdost na úroveň skla či keramiky a výrazně prodlužuje dobu trvanlivosti.

Vlhkost na povrchu betonu je příčinou chemických dějů, při kterých reaguje cement s kamenivem v betonu za vzniku produktů, které se v přítomnosti vody rozpínají a vytváří obrovský vnitřní tlak. Tento tlak způsobuje vznik trhlin a prasklin, kterými se následně dostává voda do betonu a způsobuje korozi betonářské oceli a vnitřní napětí v betonu, příčinu zvlnění spojů, rozsáhlých prasklin a celkového stárnutí.

Nátěr ThermoPRIM BET je unikátní přípravek, obsahující látky, které chemicky reagují s materiálem podkladu a vznikají velmi tvrdé produkty s malými molekulami, které snadno vyplní póry povrchových vrstev a celé je zhutní a zpevní. Nátěr je voděodolný (i když paropropustný) a zabraňuje vniknutí vody do betonu a vzniku prasklin. U čerstvých betonů zabraňuje vyplavování vápna a solí na povrch.

Vzniklý beton či jiný ošetřený materiál má mnohem větší hustotu a tvrdost a tím větší odolnost proti oděru, obrušování a tím i prašnosti. Bezprašný, pevný, vodě a oleji odolný povrch se snadno a rychle čistí a udržuje. Beton získává lesk, ale neklouže. Lesklý povrch dobře odráží světlo a zvyšuje se tak účinek osvětlení v místnosti a zároveň se zlepšuje celkový vzhled podlahy. ThermoPRIM BET lze také použít jako úpravu betonu při výrobě broušených a leštěných betonů. Fotografie viz zde.

Hrubý a nerovný povrch přírodního betonu způsobuje oděr pneumatik a přispívá tak k jejich rychlejšímu opotřebení. Betonová podlaha ošetřená ThermoPRIMem BET má povrch hladký, čímž se zamezí oděru pneumatik a ty budou nechávat minimální stopy na podlaze. Běžným úklidem lze potom snadno tyto povrchové stopy odstranit.

ThermoPRIM BET je vhodný také pro úpravu betonu proti vodě před pokládáním dlažby apod., je kompatibilní s většinou lepidel.

ThermoPRIMem BET lze ošetřit tvárnice Porfix, Ytong apod. a snížit tak jejich nasákavost např. při nanášení omítek při vyšší teplotě okolí, při uskladnění atd.

Pokud je beton vystaven agresivnímu prostředí, např. roztokům kyselin, aplikuje se nátěr ThermoPRIM BET a na něj jako vrchní nátěr ThermoPRIM SAN.

Pro povrchovou úpravu betonu v interiéru je vhodné využít nátěr ThermoPRIM BET DIAMOND pro vysoký lesk.

Podlaha může být uvedena do provozu ihned po aplikaci přípravku. Vzhledem k čistotě celého procesu a absenci toxických látek může být podlaha kdykoliv ošetřena za nepřetržitého provozu. ThermoPRIM BET je ekologický a zdravotně nezávadný, vhodný do škol, nemocnic, obchodů, sportovních a průmyslových hal.

Technologický postup aplikace nátěru ThermoPRIM BET je popsán v Technickém listu.


ThermoPRIM BET je nabízen v řadě čtyř produktů

ThermoPRIM BET BRONZE

ThermoPRIM BET BRONZE

nejnižší obsah účinné látky

vhodný pro cihly, nové betony a jiné stavební materiály s nejvyšší kvalitou a minimální porézností a s nejmenším požadavkem na zkvalitnění povrchu

slouží jako penetrace pro impregnaci ThermoPRIM SAN  a pro speciální broušené betony

ThermoPRIM BET SILVER

ThermoPRIM BET SILVER

střední obsah účinné látky

vhodný pro betony a jiné stavební materiály s průměrnou kvalitou a porézností a s nízkým požadavkem na zkvalitnění povrchu

ThermoPRIM BET DIAMOND

ThermoPRIM BET DIAMOND

s přísadami pro vysoký lesk

vhodný pro vodorovné betony v interiérech, tvoří trvalý, odolný a zářivě lesklý povrch

ThermoPRIM BET GOLD

ThermoPRIM BET GOLD

nejvyšší obsah účinné látky

vhodný pro staré a zvětralé betony a jiné stavební materiály s nejnižší kvalitou a nejvyšší porézností a s vysokým požadavkem na zkvalitnění povrchu