CO JE TECTOR PLUS

TECTOR PLUS je unikátní tenkostěnný, termoreflexní a tepelně izolační nátěr výjimečnou přilnavostí na žhavé povrchy. Má všestranné využití. TECTOR PLUS omezuje ztráty tepla a snižuje tepelnou zátěž v průmyslových provozech, čímž zlepšuje pracovní podmínky. Jde o jedinečný materiál, který nemá konkurenci pro své vlastnosti i širokou škálu využití.

PROČ TECTOR PLUS

RYCHLE A JEDNODUŠE

Izolace kotlů a pecí s teplotou až 1000 °C patří k nejnáročnějším aplikacím, které se v průmyslu vyskytují. Používají se velké objemné desky a rohože, které se nanáší v mnoha vrstvách. Při těchto teplotách je nutné používat mechanické upevňovací prvky. Rohože jsou doplněny drátěným pletivem a sešívají se nerezovými dráty. TECTOR PLUS je nátěr šířky 1 cm, který se snadno a rychle aplikuje stěrkou nebo stříkáním.

SNIŽUJE TEPLOTU

TECTOR PLUSmá nízký součinitel prostupu tepla, jde o výborný tepelný izolant. Mohou za to silikátové kuličky, které vytváří pórovitou strukturu plnou vzduchu, jakou známe u jiných izolantů, např. polystyrénu. Jen je ve zmenšené podobě. Proto teplo z horkého povrchu nesálá ven. Pokles teploty ve vrstvě nátěru je pak velmi výrazný, až 70%.

CHRÁNÍ MAJETEK

Stále slyšíme o ničivých požárech výškových budov, způsobených šířením žáru kovovou konstrukcí. Setkáváme se i s požáry např. autobusů, způsobených hořením motoru. Všude tam je potřeba materiál, který nehoří a zároveň odstíní velký žár a snadno se aplikuje v tenké vrstvě i do nedostupných míst. Věříme, že takovým materiálem je právě TECTOR PLUS, o čemž referuje článek a video zde.

VLHKO MU NEVADÍ

TECTOR PLUS odolává i silné vlhkosti. Navíc chrání povrch kovu před korozí. Tepelně izolační materiály na bázi kamenné vlny naopak nemohou být vystaveny vlhkosti, jejímž účinkem degradují. Lze jej tedy aplikovat např. v provozech s výskytem horké páry a lze jej lehce omývat.

VŠUDE TAM, KDE JE POTŘEBA

TECTOR PLUSse lehce nanáší na jakákoliv místa. Lze jej aplikovat na ventily, do úzkých štěrbin a profilů, lze jím ochránit tenké spoje, apod. Současné kontaktní systémy tepelné izolace horkých povrchů toto neumožňují.

POSKYTUJEME ŘEŠENÍ

TECTOR PLUS

základový nátěr A + izolační nátěr B

vhodný pro jakýkoliv druh podkladu

vhodný pro aplikaci na žhavé povrchy

vhodný do vlhkého prostředí

Vlastnosti TECTORu PLUS

TECTOR PLUS je ekologický a zdravotně nezávadný termoizolační termoreflexní nátěr vhodný pro aplikaci na velmi žhavé povrchy. Aplikuje se ve vrstvě okolo 5-10 mm na kovový i minerální podklad (sklo a keramika, dřevo, zdivo apod.) Snadno se nanáší stěrkou nebo stříkáním jako dvouvrstvý systém – spodní vrstva zajišťuje přilnavost, horní pak tepelnou  izolaci.

Po aplikaci je povrch pevný, tvrdý a oděruodolný, chráněný před korozí.

Jeho speciální přísady zajišťují jeho elasticitu a tepelnou roztažnost, bez problémů přilne na jakýkoliv typ povrchu. Neabsorbuje a nepropouští vlhkost. Díky zásaditému pH má perfektní protiplísňové vlastnosti. Odolává teplotám povrchu až 1000 °C bez ztráty přídržnosti.

Má nízký součinitel tepelné vodivosti, jde o výborný izolant. Dokáže snížit povrchovou teplotu až o 70 %.

Silikátové mikrokuličky mají při aplikaci na velmi horká zařízení upravený povrch tak, aby odrážely infračervené záření zpět do žhavého podkladu. Tím se výrazně eliminují ztráty tepla nejen vedením, ale i zářením.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ PRŮMYSLOVÉHO TERMOIZOLAČNÍHO NÁTĚRU TECTOR PLUS

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou TECTORu PLUS. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje povrch, na který je nanesen. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, přitom je dokonale paropropustné. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH má perfektní protiplísňové vlastnosti. TECTOR PLUS neobsahuje neekologické protiplísňové přípravky, které bohužel vzniku plísní brání jen dočasně. Je po zaschnutí zcela ekologicky nezávadné.

Silikátové mikrokuličky

Další hlavní složkou materiálu TECTOR PLUS jsou silikátové duté mikrokuličky s tepelnou odolností nad 700 °C. Naše studium a měření ukázala, že mají výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti než kuličky z jiných materiálů – např. keramické. Na rozdíl od jiných druhů mají velmi tenké stěny, kterými nemůže proudit teplo. Kuličky se bodově dotýkají a takto vzniklá struktura představuje pro procházející teplo velké množství přestupových odporů. Uvnitř kuliček je vzduch pod nízkým tlakem, který je sám o sobě vynikajícím izolantem.

Využití TECTORu PLUS

TECTOR PLUS nachází uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu jako tepelný izolant horkých povrchů.  Jeho aplikace minimalizuje únik tepla z povrchu pecí, komínů, krbů, trubek, strojů, apod., což znamená velkou úsporu energií. Zároveň se tím snižuje tepelná zátěž pracovního prostředí, která je vysoká především v železárnách, ocelárnách či sklárnách. Jde o materiál vhodný k izolaci potrubních rozvodů tepla, páry či horké vody, varných kotlů a varen, ohřívačů vody atd.

TECTOR PLUS  lze snadno nanést na málo dostupná místa nebo tam, kde nelze použít běžné, často rozměrné tepelné izolace. Jedná se např. o ventily, různé spoje, kovové profily apod.

TECTOR PLUS je tepelný izolant a je žáruvzdorný, nabízí se proto jeho využití jako ochrany před šířením ohně a odstíněním žáru, např. jako protipožární izolace do dveří a vrat apod. O kombinaci s naší unikátní omítkou TECTOR si můžete přečíst zde.

TECTOR PLUS odolává dobře vlhkosti, proto je možné jeho vyžití i v provozech se zvýšenou vlhkostí, např. pekárnách, prádelnách, čistírnách atd.

Technologický postup aplikace TECTORu PLUS je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JE TERMOIZOLAČNÍ NÁTĚR TECTOR PLUS URČEN

Řešení pro zařízení a provozy

Potřebujete odstínit žhavé povrchy kotlů, pecí a podobně? Potýkáte se ve vaší výrobě s problémem jak snížit tepelnou zátěž od strojů a zařízení? Chcete zefektivnit a zlevnit zateplení parovodů či výrobních hal? Chcete zateplit karoserie aut? Vyrábíte protipožární dveře?

Použijte náš unikátní materiál TECTOR PLUS. Velmi rádi vám pomůžeme s vaším konkrétním problémem.  Navrhneme řešení, náš vyškolený technik vám materiál naaplikuje, případně vám poradí s jeho aplikací.

Termoizolační nátěr pro průmysl

NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS PRO NEZÁVAZNOU KONZULTACI A NÁVRH ŘEŠENÍ!

Hledáte řešení pro tepelnou izolaci zařízení nebo snížení tepelných ztrát ve vašem podniku? Chcete snížit tepelnou zátěž a vyhovět podmínkám BOZP?

Máte zájem stát se našim partnerem a nabídnout TECTOR PLUS svým zákazníkům?

KONTAKTUJTE NÁS A VYŘEŠTE JEDNODUŠE DOSUD NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM!

[contact-form-7 404 "Not Found"]