CO JE ThermoPRIM+

ThermoPRIM+ je unikátní tenkostěnný, termoreflexní a tepelně izolační nátěr výjimečnou přilnavostí na žhavé povrchy. Má všestranné využití. ThermoPRIM+ omezuje ztráty tepla a snižuje tepelnou zátěž v průmyslových provozech, čímž zlepšuje pracovní podmínky. Jde o jedinečný materiál, který nemá konkurenci pro své vlastnosti i širokou škálu využití.

PROČ ThermoPRIM+

RYCHLE A JEDNODUŠE

Izolace kotlů a pecí s teplotou až 1000 °C patří k nejnáročnějším aplikacím, které se v průmyslu vyskytují. Používají se velké objemné desky a rohože, které se nanáší v mnoha vrstvách. Při těchto teplotách je nutné používat mechanické upevňovací prvky. Rohože jsou doplněny drátěným pletivem a sešívají se nerezovými dráty. ThermoPRIM+ je nátěr šířky 1 cm, který se snadno a rychle aplikuje stěrkou nebo stříkáním.

SNIŽUJE TEPLOTU

ThermoPRIM+ má nízký součinitel prostupu tepla, jde o výborný tepelný izolant. Mohou za to silikátové kuličky, které vytváří pórovitou strukturu plnou vzduchu, jakou známe u jiných izolantů, např. polystyrénu. Jen je ve zmenšené podobě. Proto teplo z horkého povrchu nesálá ven. Pokles teploty ve vrstvě nátěru je pak velmi výrazný, až 70%.

CHRÁNÍ MAJETEK

Stále slyšíme o ničivých požárech výškových budov, způsobených šířením žáru kovovou konstrukcí. Setkáváme se i s požáry např. autobusů, způsobených hořením motoru. Všude tam je potřeba materiál, který nehoří a zároveň odstíní velký žár a snadno se aplikuje v tenké vrstvě i do nedostupných míst. Věříme, že takovým materiálem je právě ThermoPRIM+, o čemž referuje článek a video zde.

VLHKO MU NEVADÍ

ThermoPRIM+ odolává i silné vlhkosti. Navíc chrání povrch kovu před korozí. Tepelně izolační materiály na bázi kamenné vlny naopak nemohou být vystaveny vlhkosti, jejímž účinkem degradují. Lze jej tedy aplikovat např. v provozech s výskytem horké páry a lze jej lehce omývat.

VŠUDE TAM, KDE JE POTŘEBA

ThermoPRIM+ se lehce nanáší na jakákoliv místa. Lze jej aplikovat na ventily, do úzkých štěrbin a profilů, lze jím ochránit tenké spoje, apod. Současné kontaktní systémy tepelné izolace horkých povrchů toto neumožňují.

POSKYTUJEME ŘEŠENÍ

ThermoPRIM+

základový nátěr A + izolační nátěr B

vhodný pro jakýkoliv druh podkladu

vhodný pro aplikaci na žhavé povrchy

vhodný do vlhkého prostředí

Vlastnosti ThermoPRIMu+

ThermoPRIM+ je ekologický a zdravotně nezávadný termoizolační termoreflexní nátěr vhodný pro aplikaci na velmi žhavé povrchy. Aplikuje se ve vrstvě okolo 5-10 mm na kovový i minerální podklad (sklo a keramika, dřevo, zdivo apod.) Snadno se nanáší stěrkou nebo stříkáním jako dvouvrstvý systém – spodní vrstva zajišťuje přilnavost, horní pak tepelnou  izolaci.

Po aplikaci je povrch pevný, tvrdý a oděruodolný, chráněný před korozí.

Jeho speciální přísady zajišťují jeho elasticitu a tepelnou roztažnost, bez problémů přilne na jakýkoliv typ povrchu. Neabsorbuje a nepropouští vlhkost. Díky zásaditému pH má perfektní protiplísňové vlastnosti. Odolává teplotám povrchu až 1000 °C bez ztráty přídržnosti.

Má nízký součinitel tepelné vodivosti, jde o výborný izolant. Dokáže snížit povrchovou teplotu až o 70 %.

Silikátové mikrokuličky mají při aplikaci na velmi horká zařízení upravený povrch tak, aby odrážely infračervené záření zpět do žhavého podkladu. Tím se výrazně eliminují ztráty tepla nejen vedením, ale i zářením.

INOVATIVNÍ SLOŽENÍ PRŮMYSLOVÉHO TERMOIZOLAČNÍHO NÁTĚRU ThermoPRIM+

Silikátové pojivo

Je hlavní složkou ThermoPRIMu+. Jeho tepelná odolnost je až 1 100 °C, má vynikající lepicí a tmelicí účinky, vytvrzuje a konzervuje povrch, na který je nanesen. Po vyschnutí má vlastnosti tvrdého skla. Neabsorbuje a nepropouští vodu, přitom je dokonale paropropustné. Odolává soli, kyselému i zásaditému prostředí. Díky zásaditému pH má perfektní protiplísňové vlastnosti. ThermoPRIM+ neobsahuje neekologické protiplísňové přípravky, které bohužel vzniku plísní brání jen dočasně. Je po zaschnutí zcela ekologicky nezávadné.

Silikátové mikrokuličky

Další hlavní složkou materiálu ThermoPRIM+ jsou silikátové duté mikrokuličky s tepelnou odolností nad 700 °C. Naše studium a měření ukázala, že mají výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti než kuličky z jiných materiálů – např. keramické. Na rozdíl od jiných druhů mají velmi tenké stěny, kterými nemůže proudit teplo. Kuličky se bodově dotýkají a takto vzniklá struktura představuje pro procházející teplo velké množství přestupových odporů. Uvnitř kuliček je vzduch pod nízkým tlakem, který je sám o sobě vynikajícím izolantem.

Využití ThermoPRIMu+

ThermoPRIM+ nachází uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu jako tepelný izolant horkých povrchů.  Jeho aplikace minimalizuje únik tepla z povrchu pecí, komínů, krbů, trubek, strojů, apod., což znamená velkou úsporu energií. Zároveň se tím snižuje tepelná zátěž pracovního prostředí, která je vysoká především v železárnách, ocelárnách či sklárnách. Jde o materiál vhodný k izolaci potrubních rozvodů tepla, páry či horké vody, varných kotlů a varen, ohřívačů vody atd.

ThermoPRIM+  lze snadno nanést na málo dostupná místa nebo tam, kde nelze použít běžné, často rozměrné tepelné izolace. Jedná se např. o ventily, různé spoje, kovové profily apod.

ThermoPRIM+ je tepelný izolant a je žáruvzdorný, nabízí se proto jeho využití jako ochrany před šířením ohně a odstíněním žáru, např. jako protipožární izolace do dveří a vrat apod. O kombinaci s naší unikátní omítkou ThermoPRIM si můžete přečíst zde.

ThermoPRIM+ odolává dobře vlhkosti, proto je možné jeho vyžití i v provozech se zvýšenou vlhkostí, např. pekárnách, prádelnách, čistírnách atd.

Technologický postup aplikace ThermoPRIMu+ je popsán v Technickém listu.

PRO KOHO JE TERMOIZOLAČNÍ NÁTĚR ThermoPRIM+ URČEN

Řešení pro zařízení a provozy

Potřebujete odstínit žhavé povrchy kotlů, pecí a podobně? Potýkáte se ve vaší výrobě s problémem jak snížit tepelnou zátěž od strojů a zařízení? Chcete zefektivnit a zlevnit zateplení parovodů či výrobních hal? Chcete zateplit karoserie aut? Vyrábíte protipožární dveře?

Použijte náš unikátní materiál ThermoPRIM+. Velmi rádi vám pomůžeme s vaším konkrétním problémem.  Navrhneme řešení, náš vyškolený technik vám materiál naaplikuje, případně vám poradí s jeho aplikací.

Termoizolační nátěr pro průmysl

NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS PRO NEZÁVAZNOU KONZULTACI A NÁVRH ŘEŠENÍ!

Hledáte řešení pro tepelnou izolaci zařízení nebo snížení tepelných ztrát ve vašem podniku? Chcete snížit tepelnou zátěž a vyhovět podmínkám BOZP?

Máte zájem stát se našim partnerem a nabídnout ThermoPRIM+ svým zákazníkům?

KONTAKTUJTE NÁS A VYŘEŠTE JEDNODUŠE DOSUD NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM!

[contact-form-7 404 "Not Found"]